עגלה

סל הקניות שלך ריק כרגע.
08-9160903
ציוד מגן אישי

איך לצמצם את כמות תאונות העבודה במהלך שיפוצים?

תאונות עבודה תוך כדי שיפוצים הן למרבה הצער תופעה לא נדירה. אמנם ברוב המקרים התוצאה היא לא מוות אלא "רק" פציעה, אבל גם כך הנזק עלול כמובן להיות חמור ואפילו בלתי הפיך. בהתאם חשוב מאוד לנקוט בכל צעד שיכול לצמצם את מימדי התופעה – ובפרט ליישם את ההמלצות בעמוד זה.

מודעות

צעד חשוב אחד הוא הגברת המודעות לסכנות הטמונות בשיפוצים. כשכל מי שלוקח חלק בעבודות מודע לכך שהוא עלול לא לחזור הביתה בשלום בסוף יום העבודה אלא למצוא את עצמו בבית חולים, ואפילו לתקופה ארוכה, ולפעמים גם לאבד את כושר העבודה ואת היכולת להתפרנס – הסיכוי לתאונות פוחת. בהתאם מחובתו של קבלן השיפוצים או מנהל הפרויקט לוודא שכל מי שעובד תחתם מודע לחלוטין לסכנות הספציפיות בהתאם למשימות שהוא מבצע, ושהוא מתייחס לכך במלוא הרצינות.

ציוד מגן איכותי

מרכיב שני ביצירת מעטפת הגנה אפקטיבית הוא שימוש בציוד מגן איכותי. בהקשר זה כדאי לדעת שכיום ישנם שלל מוצרים ופריטים שמפחיתים באופן דרמטי את הסכנות השונות. בין השאר תוכלו לצייד את העובדים שלכם בביגוד מגן (כולל נעליים), בציוד להגנה על מערכת הנשימה (למשל לצורך הריסת קיר בלי לשאוף חלקיקים מסוכנים), בגלאי גזים, בפריטים קריטיים לעבודה בגובה (קסדות, בולמי נפילה, חבלי עיגון ותמיכה, רצועות עיגון, רתמות ועוד), ויש כמובן עוד שלל אפשרויות.

בחירת ציוד מגן חייבת להתבסס אך ורק על האיכות והאמינות שלהם כדי שאם חלילה ייווצר בהם צורך, הם ימלאו את ייעודם באופן מושלם.

בחירת עובדים מנוסים והקפדה על נהלי עבודה בהתאם לכל התקנות

עוד לפני שמציידים את העובדים בידע רלוונטי ובכל הציוד שיספק להם מעטה הגנה יעיל, כדאי לבחור עובדים מנוסים. עובד מנוסה יודע איך להימנע ממצבים בעייתיים, ובמקרים רבים הניסיון מאפשר זיהוי מראש של תרחיש שעלול להתפתח לתאונה קשה.

המלצה נוספת היא להקפיד – ללא פשרות וללא עיגולי פינות – על נהלי עבודה מחמירים. בקיאות לגבי כל תקנות הבטיחות והגיהות ויישום כל אותן תקנות יצמצמו מאוד את הסיכון לתאונות ויאפשרו לכל העובדים לסיים כל יום עבודה בשלום ובבטחה.

הדגשים החשובים לשיקום מבנה

שיקום מבנים מציב בפני העובדים במקום אתגרים מורכבים במיוחד. חשוב לזכור שבחלק לא מבוטל מהמקרים, מטרת השיקום לכשעצמה היא מניעת קריסה ונזקים בלתי הפיכים. גם כשהשיקום של המבנה הוא "רק" חיצוני – כלומר החלפה או תיקון של חיפויים, צביעה מחודשת, טיח, החזרת אריחים שנפלו למקומם וכו' – עלולות להתרחש תאונות אם ההתנהלות לא תהיה זהירה ובפרט עקב הצורך בעבודה בגובה. בכל מקרה הדגש המרכזי עבור שיקום מבנים בבטחה וללא נפגעים הוא תכנון מדויק של תהליך העבודה ע"י אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב, והדגש השני הוא מינוי מנהל עבודה קפדן שיוודא כי נשמרות כל תקנות הבטיחות הרלוונטיות.

המוצרים שלנו

הצג עוד
דילוג לתוכן